3D Max vs Blender

Yaklaşık 1 sene önce makina mühendisi bir arkadaşımın kanıma girmesiyle öğrenmeye başladım 3d Max programını. Bir sohbetimizde heyecanlı heyecanlı anlattı, heyecanı bana da bulaştı. Meraklandım. Bir dahaki buluşmamıza 5 cd getirdi. Birinde 3d Max 2008 vardı, diğerinde değişik sitelerden indirdiği uygulamalı eğitim videoları, gerisi de müzik, müzik, müzik:)

Mesleki anlamda bir katkısı olmayacak bana belki. Ama bu programı sevdim, sevdikçe üzerine düştüm. Elbette kendi kendime ancak belli bir seviyeye gelebildim. Bu seviye oldukça basit ve yetersiz. Yine de videolardan program öğrenmiş biri için fena değil sanırım.

Bu işin Windows’lu tarafı, çünkü Wine ile uğraşmak istemiyorum. Windows yoksa programları da olmasın dedim bu kadar zaman. Ve kullandığım her programa bir alternatif buldum Ubuntu’mda.

Blender dediler, heveslendim. Kurdum, çırpındım onunla uzunca bir süre. Ama bir 3d Max gibi olmuyor. Üzgünüm. Yanından bile geçemiyor. Çok yazık. O kadar basit ve yetersiz kaldı ki. Özellikle bu programla başlamamış biri için tam bir işkence.

Sonuç?

Grub menüsünden paşa paşa Vista seçilir.

Bunu ben yaptım yemeği de sen yap Ubuntu…

One response to “3D Max vs Blender

  1. 3d maxi virtualbox yada wine uzerinden kullandiniz mi peki yada ubuntu kullaniyorken nasil 3d max kullanabiliriz sizce?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s